Cime 2 kvartál 2024

Stavbaři budou od neděle opravovat část D10 u exitu na Benátky nad Jizerou

Benátky nad Jizerou (Mladoboleslavsko) 29. března (ČTK) - Oprava sedmikilometrového úseku levého pruhu dálnice D10 u Benátek nad Jizerou omezí od neděle provoz z Mladé Boleslavi na Prahu. Práce by měly trvat do začátku června a budou stát přes 133 milionů korun bez DPH. Zakázku získala společnost Metrostav Infrastructure, uvedl dnes v tiskové zprávě Martin Buček z Ředitelství silnic a dálnic.

Společnost opraví povrch dálnice na úseku mezi 28. až 21. kilometrem ve směru z Mladé Boleslavi na Prahu. Stavbaři upraví i odbočovací a připojovací pruh na mimoúrovňovou křižovatku Benátky nad Jizerou. Jde o odbočovací pruh ve směru od Turnova a připojovací pruh ve směru na Prahu. Pruhy firma prodlouží a rozšíří, uvedl Buček.

Součástí oprav je rovněž výměna nebo oprava betonových žlabů, pročištění vpustí na mostech, výměna a doplnění krajních svodidel a oprava nezpevněných krajnic. Stavbaři vymění část betonové zámkové dlažby podél protihlukových stěn, pročistí odvodňovací příkopy a obnoví vodorovné dopravní značení. Na čtyřech mostech vymění elastické mostní závěry za nové.

Celá oprava je plánovaná za provozu. Pro každý směr jízdy zůstanou zachovány dva jízdní pruhy. Pro sjezd na Benátky nad Jizerou použijí řidiči objízdné trasy.