Komatsu potřebuju bagr

Stavbaři budou o prodlouženém víkendu bourat most na D1 u Kaliště

Kaliště (u Prahy) 29. června (ČTK) - Stavbaři budou na dálnici D1 o prodlouženém víkendu bourat most u 24. kilometru poblíž Kaliště. Řidiči musejí od sobotních 20:00 do pondělních 20:00 počítat s úplnou uzavírkou. Pro auta do 12 tun povede objížďka přes Mirošovice do Benešova a dál přes Soběhrdy a Kozmice na Ostředek. Vozidla nad 12 tun pojedou na Olbramovice, Votice a Miličín, následně po dálnici D3 na Tábor a odtud na Pelhřimov a Humpolec, informoval ČTK Martin Buček z Ředitelství silnic a dálnic.

Podle Bučka bude během 48 hodin potřeba odstranit tři pole nosné konstrukce a zbourat spodní stavbu včetně základů obou opěr. Vybraný termín uzavírky podle něj představuje jediné možné časové okno s výrazně nízkými intenzitami zejména nákladní dopravy. O nedělích a státních svátcích totiž platí v době od 13:00 do 22:00 zákaz jízdy nákladních vozidel nad 7,5 tuny.

"Ve spojení s obdobným zákazem v sobotu dopoledne tak tento prodloužený víkend jezdí v celkovém součtu méně než třetina běžného počtu nákladních vozidel," uvedl Buček. Stavbaři se podle něj zároveň vyhnou odjezdové špičce v pátek odpoledne a sobotu dopoledne a návratové špičce v úterý, kdy je poslední den prodlouženého víkendu.