Cime 2 kvartál 2024

Stavbami Olomouckého kraje jsou interní pavilon, biocentrum i opravená tvrz

Olomouc (ČTK) - Titul Stavba roku Olomouckého kraje letos získal nový interní pavilon Nemocnice AGEL Šternberk, nové středisko správy a údržby dálnic v Přerově a také přestavba domu nábytku na budovu Českého rozhlasu v historickém centru Olomouce. Biocentrum Veklice v Senici na Hané na Olomoucku uspělo v kategorii zaměřené na vodohospodářské stavby a obdrželo i cenu hejtmana. Výsledky soutěže Stavba roku Olomouckého kraje byly vyhlášeny dnes.

"Mám velkou radost z různorodosti a pestrosti představených staveb. Dokládají, že v našem regionu žijí a pracují šikovní architekti i stavitelé, kteří do díla dávají nejen svůj um, ale často i kus svého srdce," uvedl hejtman Josef Suchánek (Piráti a STAN). Kromě titulů Stavba roku Olomouckého kraje předala porota i několik čestných ocenění.

Velký zájem podle Suchánka vzbudila soutěž u veřejnosti. Do hlasování na webu cenykraje.cz se zapojilo téměř 3000 lidí. Cenu veřejnosti nakonec získala rekonstruovaná tvrz Kobylků v Podolí u Mohelnice na Šumpersku. Původně zchátralou renesanční tvrz se po několika letech náročných oprav podařilo zachránit před hrozící demolicí. Nový majitel už rekonstrukci dokončil a v tvrzi bydlí.