Komatsu potřebuju Bagr

Stavba ZŠ Jana Vodňanského v Holešovicích by mohla začít v roce 2024

Praha 24. ledna (ČTK) - Výstavba Základní školy Jana Vodňanského v pražských Holešovicích by mohla začít v roce 2024. Radnice sedmé městské části vyhlásila soutěž na její stavbu. Bude dvoukolová a projekty v prvním kole budou odevzdány do 25. března 2022. Na dnešním jednání zastupitelů Prahy 7 to řekl místostarosta Pavel Zelenka (Praha Sobě). Budova bude až pro 540 dětí a vznikne na místě bývalé Přadelní ulice. Škola je potřeba kvůli plánované výstavbě v Jankovcově ulici a jejím okolí.

"Soutěž byla dnes vypsána tím, že byla zaslána do věstníku veřejných zakázek. Počítám, že na profilu zadavatele by se měla objevit zhruba do dvou dnů, než se ten poslaný materiál ve věstníku veřejných zakázek objeví. De jure ale bude to dnešní datum zahájením soutěže," řekl Zelenka.

Soutěž bude dvou fázová a odborná komise bude hodnotit mj. kvalitu technického i ekonomického řešení nebo estetickou a funkční kvalitu navrhované budovy. Návrhy pro první kolo mají zájemci odevzdat do 25. března. Druhé kolo se pak uskuteční v červnu. Na odměny radnice vyčlenila 3,45 milionu korun, přičemž vítěz dostane 1,2 milionu Kč.

"Počítáme, že letos v září by mělo začít projektování. Příprava veškeré dokumentace a získání povolení by měly trvat 24 měsíců," řekl Zelenka. Přesné termíny budou záviset na průběhu veřejné soutěže. Stavba by mohla být zahájena na podzim roku 2024.

Budova školy má tvořit v budoucnu jedno z nároží bloku. Cena za samotnou výstavbu bez vybavení a vypracování projektu je odhadována na 500 milionů korun. U školy budou dvě venkovní hřiště velikosti házenkářského a volejbalového hřiště. Uvnitř bude tělocvična, gymnastický sál a kuchyně s jídelnou s možností uvařit až tisícovku obědů. Kuchyně bude mít kapacitu uvařit v případě nouze také pro jinou školu.

Původní název školy měl být podle bývalé ulice Přadelní. Po spisovateli, písničkáři, básníku a divadelníkovi Janu Vodňanském ji radnice pojmenovala loni v březnu. Vodňanský se narodil 19. června 1941 a zemřel loni v březnu.