Komatsu potřebu bagr

Stavba západní části severního obchvatu Opavy bude dokončena na konci roku 2023

Opava 6. ledna (ČTK) - Stavba západní části severního obchvatu Opavy bude dokončena na konci roku 2023. V letošním roce město výstavbu podpoří částkou 27 milionů korun. ČTK to dnes řekl mluvčí města Roman Konečný. Celkové náklady na stavbu se pohybují okolo 994 milionů korun bez DPH.

"Stavba severního obchvatu města bude pokračovat i v letošním roce. Město se na ní bude spolupodílet v roce 2022 částkou 27 milionů korun," uvedl mluvčí. Na část stavby získala Opava dotaci od Moravskoslezského kraje ve výši 14,5 milionu korun, doplnil mluvčí.

Obchvat Opavy je rozdělen na jižní a severní část. Severní staví stát prostřednictvím Ředitelství silnic a dálnic. Spojka S1 je v provozu už několik let. Východní část už byla dokončena. U západního úseku severního obchvatu stavba začala předloni v září.

Jižní obchvat má také tři etapy. Dokončený je úsek mezi silnicemi Těšínská a Hradecká. Úsek mezi ulicemi Hradecká a Olomoucká projekčně připravil Moravskoslezský kraj, stavět ho má stát. ŘSD už přípravy převzalo.

Na tuto stavbu ještě navazuje obchvat Otic, který by měl platit kraj. Poslední etapa před časem získala posouzení vlivu stavby na životního prostředí (EIA) a začne příprava projektu. Celý obchvat Opavy by měl být dokončen kolem roku 2027.