Komatsu potřebu bagr

Stavba východního obchvatu Bruntálu za 600 mil. Kč má stavební povolení

Bruntál 19. září (ČTK) - Stavba východního obchvatu Bruntálu, která má za 600 milionů korun výrazně odlehčit dopravě ve městě, získala stavební povolení. Práce by podle harmonogramu měly začít v příštím roce. Obchvat má být podle plánů v provozu od roku 2026. Vyplývá to z informací zveřejněných na webu Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Miroslav Mazal z ŘSD uvedl, že vypořádána by měla už být většina vlastníků nemovitostí, kterých se stavba dotkne, celkem jich je několik desítek. Kvůli stavbě obchvatu se jednalo se zhruba 30 vlastníky nemovitostí na trase budoucí silnice. Stavbě stojí v cestě dva rodinné domy a čerpací stanice. Vykupováno bude 45 pozemků.

Východní obchvat má odvést z centra města především provoz ve směrech na Olomouc a Krnov. Jeho začátek naváže na cestu jižně od města v místě před čerpací stanicí. Bude pokračovat na severovýchod, kde prostřednictvím několika přemostění překoná železniční trať, čističku odpadních vod a protne údolí Černého potoka. Dále trasa obchvatu povede sedlem Zaječího vrchu, po západním úbočí Kozince a na sever přes železniční trať k obchvatu Oborné, na který se napojí. Celý úsek měří zhruba pět kilometrů.