Komatsu potřebuju Bagr

Stavba úseku D7 na Lounsku začne v únoru, ŘSD uzavřelo smlouvu

Praha 18. ledna (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) uzavřelo smlouvu na výstavbu téměř 4,5 kilometru dlouhého úseku dálnice D7 u Chlumčan na Lounsku. Za přibližně 1,18 miliardy korun ho vybuduje společnost Metrostav Infrastructure. Předpokládaný termín zahájení stavby je letos v únoru, informoval dnes na twitteru ředitel ŘSD Radek Mátl.

Metrostav postaví úsek dálnice D7 za nabídkovou cenu, která je necelých 1,18 miliardy korun. "Na stavbu 4,4 km dlouhého dálničního úseku jsou vydána všechna stavební povolení v právní moci a zahájení stavby předpokládáme v únoru tohoto roku," uvedl Mátl.

Stavba je součástí přeměny původní silnice I/7 na dálnici D7 Praha - Chomutov - hraniční přechod s Německem Hora Svatého Šebestiána. Jedním z hlavních důvodů přestavby silnice I/7 na dálnici je podle ŘSD zajištění dopravní obslužnosti průmyslových zón u Mostu, Loun a Postoloprt, zejména pak průmyslové zóny Triangle nedaleko Žatce. Od Prahy po Slaný je již čtyřproudá komunikace, zprovozněné jsou úseky na Chomutovsku a obchvat Sulce. Ve středních Čechách je třeba dostavět ještě téměř 17 kilometrů D7.

V prosinci uvedlo ŘSD do provozu rozšířený obchvat na D7 u Panenského Týnce na Lounsku. Stavba u Panenského Týnce v roce 2013 vypadla z priorit ministerstva dopravy. Jednu dobu nebylo jasné, zda se dálnice D7 postaví. Při hledání úspor a optimálních řešení dálničních úseků spadala D7 do kategorie dálnic, kde se mělo nejvíce spořit. Na zvýšení kapacity silnice opakovaně naléhali regionální politici kvůli velkému množství nehod a zvýšení hustoty dopravy.