husqvarna

Stavba takzvaného průpichu v Přerově na tři dny omezí dopravu před nádražím

Přerov 19. července (ČTK) - Stavba takzvaného průpichu v Přerově, která je součástí rozsáhlé stavby průtahu městem, na tři dny omezí dopravu před nádražím. Stavbaři v tomto místě začali dnes pokládat asfaltový povrch. Řidiči tak musejí počítat s omezením dopravy, které se v sobotu dotkne i cestujících některých autobusových spojů, informovala ČTK mluvčí přerovské radnice Lenka Chalupová. Se stavbou průtahu začalo Ředitelství silnic a dálnic v roce 2020, dopravní stavba má bez započtení DPH stát 189 milionů korun. Práce by měly být hotové na konci letošního roku.

Silnice před nádražím bude uzavřena kvůli pokládce asfaltu dnes, ve středu a v sobotu. "Pokládka poslední asfaltové vrstvy se týká části komunikace v Tovární ulici - bude se jednat o úsek od ulice Kramářova až po křižovatku s ulicí Denisova. Tyto práce si vyžádají v uvedených dnech úplnou uzavírku komunikací v ulici Denisova a Nádražní, a to v místech napojení na ulici Tovární. Při provádění těchto prací nebude přerušen provoz na hlavním tahu Olomouc - Zlín a bude zajištěn průchod chodců na vlakové a autobusové nádraží," uvedl radní pro dopravu Tomáš Navrátil (ANO).

Na omezení se musejí připravit i pasažéři městské autobusové dopravy. Dnes a ve středu ještě budou moci autobusy stavbou projíždět, v sobotu však budou muset volit objízdnou trasu. "Uzavírka se dotkne linek 111 na 112. Zastávka Hřbitov bude nahrazena zastávkou Kino Hvězda a zastávka Svisle bude zrušena bez náhrady," doplnila Margita Považanová z přerovského magistrátu.

S výstavbou průtahu, jejíž součástí je i takzvaný průpich městem, začalo Ředitelství silnic a dálnic v roce 2020, na konci letošního roku by měl být hotový. Po dokončení bude tato dopravní stavba sloužit jako hlavní sběrná komunikace města. Průpich je dlouhý 826 metrů, protíná areál někdejší firmy Juta, vede podél autobusového nádraží a na konci se napojí na Tovární ulici. Po jeho dokončení zde vznikne nová čtyřproudová komunikace. Komplikovanou dopravní situaci ve městě však vyřeší až stavba posledního chybějícího úseku dálnice mezi Přerovem a Říkovicemi.