husqvarna

Stavba stezky mezi Kralupy n.V. a Zákolany je přerušená, čeká na nové povolení

Kralupy nad Vltavou (Mělnicko) 12. dubna (ČTK) - Stavba cyklostezky mezi Kralupy nad Vltavou a Zákolany je už více než rok přerušená, čeká se na nové stavební povolení. Původní bylo zrušeno kvůli odvolání jednoho z účastníků. Nyní pokračuje povolovací řízení, stavební úřad si vyžádal doplnění podkladů. Kdy by cyklostezka měla být hotová, nelze nyní odhadnout, odpověděl na dotaz ČTK vedoucí kralupského odboru výstavby a územního plánování Jiří Polák.

Dokončená je značná část pětikilometrové trasy, chybí úsek v katastru Zákolan, kde se proti vydání stavebního povolení odvolala majitelka pozemku, který se stezkou sousedí. Řízením se zabýval jako nadřízený orgán krajský úřad, nutnost doplnění dalších podkladů vyplynula podle Poláka právě z rozhodnutí tohoto úřadu. "Po doložení všech podkladů bude vydáno povolení, přičemž účastníci řízení mají právo nahlížet do spisu, podávat námitky, seznámit se s celým záměrem," doplnil vedoucí odboru výstavby.

Stezka měla být podle původních plánů dokončena už v srpnu 2020, její stavba začala na podzim 2019. "Časovou osu momentálně nelze odhadnout, v návaznosti na vydání stavebního povolení bude Městský úřad Kralupy nad Vltavou vybírat zhotovitele pro dokončení stavby," popsal Polák.

Dohromady má cyklostezka stát 27 milionů korun, z toho více než polovinu měla pokrýt evropská dotace. Zbytek nákladů si rozdělily obce Zákolany, Otvovice a město Kralupy nad Vltavou. Trasa stezky bude navazovat na cyklotrasu Praha, Šárecké údolí - Okoř.