Komatsu potřebuju Bagr

Stavba severovýchodního obchvatu v Pardubicích si vyžádá uzavírky

Pardubice (ČTK) - Stavba severovýchodního obchvatu v Pardubicích si vyžádá uzavírky. První začnou patrně v květnu. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se s výstavbou posouvá víc do města. Aby byly dopady na dopravu ve městě minimální, koordinuje projekt také s pardubickou radnicí, uvedl dnes magistrát v tiskové zprávě. Po jednání s ŘSD tak upřesnil původní informace o zahájení uzavírek od pondělí 15. května.

"Podařilo se nám se zhotovitelem domluvit umožnění průjezdu městské hromadné dopravy Poděbradskou ulicí, která bude v úseku mezi okružní křižovatkou Trnová a okružní křižovatkou u Baumaxu dočasně uzavřena. Výstavba severovýchodního obchvatu bude mít zpočátku trochu negativní dopad na dopravu ve městě, na druhou stranu musíme myslet na pozitiva, která nám obchvat po jeho dokončení přinese," uvedl náměstek primátora Jan Hrabal (ANO).

Od května až do konce září bude omezená doprava také v ulicích Bohdanečská a Trnová, v plánu jsou přeložky inženýrských sítí. Termín Ředitelství silnic a dálnic teprve upřesní. Poděbradskou budou moct vedle vozů MHD projíždět i vozidla integrovaného záchranného systému, osobní a nákladní doprava bude muset jezdit po objízdné trase.

Kvůli příčným překopům přes Poděbradskou ulici čeká i MHD krátkodobá výluka. Pro cestující bude v té době zajištěná náhradní autobusová doprava. Po dokončení první etapy stavby bude provoz obnoven v původní podobě. Navazující finální etapa se uskuteční v roce 2024.

Uzavřená už je cyklostezka vedoucí do Starého Hradiště, cyklisté mohou využít náhradní trasu přes Hradeckou ulici. V té bude také částečně omezený provoz, aby stavební firma mohla přeložit inženýrské sítě na budoucí silnici I/36. První etapa stavby je plánovaná na červen až říjen, druhá bude následovat příští rok.

Stavba obchvatu dlouhého 4,2 kilometru začala v prosinci loňského roku a skončit má na jaře 2025. Silnice spojí sídliště Cihelna a Dubina. Příprava investice trvala od roku 2006. Stát bude téměř 1,5 miliardy korun.