Cime 2 kvartál 2024

Stavba severovýchodního obchvatu v Pardubicích je před zahájením

Pardubice 25. listopadu (ČTK) - V Pardubicích by měla do konce roku začít stavba severovýchodního obchvatu. Silničáři uzavřeli smlouvu se stavební firmou. Cena zakázky je 1,45 miliardy bez DPH. Na twitteru to uvedl ředitel Ředitelství silnic a dálnic ČR Radek Mátl. Záměr výstavby severovýchodního obchvatu je schválený od roku 2006. Politici prosazovali potřebnost stavby dlouho předtím.

Obchvat spojí sídliště Cihelna a Dubina. Začne na silnici I/36 u kruhové křižovatky blízko supermarketu Globus, pokračovat bude Poděbradskou a Bohdanečskou ulicí. Následně povede volným terénem u slepého ramene Labe, kam teď lidé chodí na procházky, překříží Hradeckou ulici a obchvat poté vyústí na kruhovém objezdu na Dubině.

Silničáři podepsali smlouvu s firmou Hochtief CZ. Stavba má název I/36 Pardubice, Trnová - Fáblovka - Dubina. "Realizaci stavby plánujeme zahájit ještě do konce letošního roku," uvedl Mátl.

Stavbu silničáři opakovaně odkládali. Otevírání obálek mělo být v půlce dubna, ŘSD ale posunulo termín o měsíc, protože se zkomplikovala situace na stavebním trhu. Potom otevírání obálek zdržel hackerský útok na ŘSD.