husqvarna

Stavba posledního úseku obchvatu Třince začne do jara 2020

 

Ostrava 11. srpna (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zahájí stavbu posledního úseku obchvatu Třince na Frýdecko-Místecku nejpozději v první polovině příštího roku. Práce na úseku mezi obcemi Třanovice a Nebory začnou i když v té době nebude vyvlastněný poslední chybějící pozemek. ČTK to řekl Radek Mádl, pověřený řízením ŘSD.

Termín zahájení stavby podle něj závisí na tom, zda se neúspěšný zájemce o tuto státní zakázku odvolá či nikoliv. "Pokud se neodvolá jsme připraveni stavbu zahájit letos v říjnu či v listopadu. Pokud se odvolá, pak se vše posune na zahájení stavební sezony v roce 2020," uvedl. Dodal, že práce začnou bez ohledu na to, zda už bude dokončeni vyvlastnění jediného nevykoupeného pozemku. To nyní řeší soud.

Celý obchvat by měl bez DPH přijít zhruba na 4,5 miliardy korun. Přes Třinec vede silnice I/11. Směřuje na Slovensko a patří k nejvytíženějším v zemi. Silný provoz často vytvářel kritické situace, při množství dopravních nehod tam záchranáři měli problémy projet.

ŘSD už v minulosti zprovoznilo dvě části obchvatu Třince, konkrétně úseky mezi místními částmi Nebory a Oldřichovice a mezi Oldřichovicemi a Bystřicí. Stavba dvou úseků o celkové délce asi 11 kilometrů stála bez DPH přes 2,7 miliardy korun.