husqvarna

Stavba kruhového objezdu v Kopřivnici se přesouvá na příští rok

Kopřivnice (Novojičínsko) 20. září (ČTK) - Kruhový objezd, na který chce město přestavět křižovatku ulic Obránců míru, Francouzské a Školní, nevznikne v Kopřivnici na Novojičínsku letos, ale až příští rok. Posun oproti původnímu plánu způsobily práce na přeložkách vodovodu. ČTK to sdělila mluvčí kopřivnické radnice Lucie Macháčková.

"V průběhu stavebních prací byly objeveny nezmapované inženýrské sítě, které byly v kolizi s přeložkami. Funkční sítě bylo potřeba respektovat, nefunkční odpojit, to vše ručně za plného silničního provozu. Tyto nečekané komplikace a také problémy s dodávkami materiálu prodloužily termín realizace přeložek," uvedl Jiří Štěpán z odboru rozvoje města.

Práce podle něj potrvají minimálně do poloviny října. "Z toho důvodu není možné stihnout rekonstrukci křižovatky ještě před příchodem zimního období a bylo rozhodnuto o jejím odložení," uvedl Štěpán.

Jakmile budou přeložky vody a kanalizace dokončeny, bude křižovatka kvůli bezpečnosti zimního silničního provozu uvedena do původního stavu. "Přestavba na kruhový objezd začne v dubnu," uvedla Macháčková.

Na přestavbě křižovatky město spolupracuje s Moravskoslezským krajem, kterému patří silnice II/482. Náklady činí téměř deset milionů korun, podíl města je zhruba třetina.