Komatsu potřebuju Bagr

Stavba dálnice D6 u Hořoviček na Rakovnicku začne koncem března

Hořovičky (Rakovnicko) (ČTK) - Stavba dálnice D6 u Hořoviček na Rakovnicku začne koncem března. Jde o poslední dosud nezahájený středočeský úsek D6. Zhotovitelem bude sdružení Berger Bohemia, Eurovia CS a Stavby mostů za zhruba 1,5 miliardy korun, informoval na twitteru ředitel Ředitelství silnic a dálnic Radek Mátl. Další části dálnice ještě chybí v Ústeckém a Karlovarském kraji.

O stavební povolení pro více než pětikilometrový úsek u Hořoviček požádalo ŘSD loni v únoru, zahájení prací předcházel záchranný archeologický průzkum. "Stavební povolení na akci D6 Hořovičky, obchvat nabylo právní moci," uvedl nyní Mátl.

Ve Středočeském kraji aktuálně pokračují stavební práce na úsecích D6 u Krupé, kde by mělo být hotovo příští rok, a u Hořesedel, kde ŘSD počítá se zprovozněním v roce 2025, tedy stejně jako v případě části u Hořoviček.

Před koncem letošního roku, nejpozději na začátku příštího roku, by měla začít stavba posledního úseku mezi Petrohradem a Lubencem. V dalších dvou letech, 2024, 2025 by měly začínat stavby na území Karlovarského kraje. Nyní zde ŘSD řeší mimo jiné majetkoprávní vypořádání či přeložku sítí.