Stát přidal dalších 44,1 milionu korun na opravy silnic ve Zlínském kraji

Zlín 23. září (ČTK) - Stát pro letošek přidal dalších 44,1 milionu korun na opravy silnic nižších tříd ve Zlínském kraji. Původně přislíbená částka ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI), kterou může Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) na opravy využít, se díky tomu navýšila na zhruba 172,6 milionu korun. ČTK to dnes sdělil zástupce ŘSZK Vojtěch Cekota.

Prostředky od SFDI využívá každoročně ŘSZK k neinvestičním plošným obnovám vozovek i na investiční rekonstrukce silnic druhé a třetí třídy včetně mostů. "Je to vítaný příspěvek do našeho rozpočtu, který nám umožňuje zvýšit délky obnovovaných povrchů vozovek nebo počty realizovaných staveb na krajské silniční síti," uvedl ředitel ŘSZK Bronislav Malý.

Částku 18 milionů korun krajští silničáři využijí na rekonstrukci ulice Dr. Beneše v Napajedlích na Zlínsku. "Cílem bylo navázat na stavbu dálnice D55 a vytvořit současně s jejím otevřením kvalitní dopravní připojení po silnici třetí třídy pro město Napajedla," uvedl Malý.

Dalších více než 26,1 milionu korun od SFDI využije ŘSZK na spolufinancování výstavby nového mostu přes železniční trať mezi obcemi Valašské Příkazy a Študlov na Zlínsku a na výstavbu mostů ve Velkých Karlovicích a v Novém Hrozenkově na Vsetínsku. Díky financování mostů z dotace bude moci ŘSZK podle Cekoty nově zařadit do svého plánu opravu 1,6 kilometru dlouhého úseku silnice mezi Kojetínem na Přerovsku a Bojanovicemi, které jsou součástí Zlobic na Kroměřížsku.