Komatsu potřebu bagr

Starez-Sport opraví střechu haly Rondo a rozšíří baseballový stadion

Brno (ČTK) - Městská firma Starez-Sport dostane z rozpočtu Brna přes 20 milionů korun na opravu střechy haly Rondo a rozšíření baseballového stadionu v Komárově. Práce jsou v plánu v létě, řekl novinářům radní pro sport Tomáš Aberl (TOP 09). Dotaci, kterou na svém dnešním jednání schválili brněnští radní, ještě musí potvrdit zastupitelé.

Na opravu střechy haly, kde své domácí zápasy hraje hokejová Kometa, město ze svého rozpočtu vyčlenilo 10 milionů korun. "Střecha je z větší části původní a na hranici životnosti. Při intenzivních deštích přes ni prosakuje voda. Špatný stav potvrdily také sondy. Z posudku vyplývá, že střecha vykazuje konstrukční vady a rizikové detaily, které neodpovídají současným normám. Proto Starez-Sport zajistí rekonstrukci, jejíž odhadovaná celková cena přesáhne 23 milionů korun," sdělil Aberl. Práce jsou podle něj v plánu v létě, buď v letošním, nebo v tom příštím tak, aby neovlivnily provoz haly.

Radní také schválili dotaci ve výši 11,7 milionu korun, která uhradí rozšíření Městského baseballového stadionu. "Rozšíření je nutné, aby bylo možné pokrýt služby jak pro oddíl Draci Brno, tak pro mistrovství Evropy letos v září. Do té doby by mělo být rozšíření hotové. Stadion v Komárově je pro šampionát stěžejní, odehrají se tu zápasy základní i finálové skupiny," dodal Aberl.

Projekt počítá se třemi montovanými kontejnerovými stavbami včetně inženýrských sítí. Jedna obslouží hřiště pro juniorské týmy, kde v současnosti žádné zázemí není. Ve druhé jsou toalety a sprchy a v poslední budově je v plánu přízemí se šatnami a v prvním podlaží zázemí pro komentátory.