Mercedes

Správa železnic vybrala firmu, která prodlouží podchod na hořovickém nádraží

Hořovice (Berounsko) 19. srpna (ČTK) - Správa železnic vybrala společnost, která prodlouží podchod na vlakovém nádraží v Hořovicích na Berounsku, stanice bude přístupná z obou stran kolejí. Hlavní část prací, které provede za 52 milionů korun společnost Rek + Viamont – ŽST Hořovice, se uskuteční v příštím roce, hotové by měly být do listopadu. Součástí bude i nová silnice a parkoviště P+R, na které přispěje město, informoval dnes ČTK mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda.

Dělníci dosavadní podchod prodlouží zhruba o 19 metrů směrem od výpravní budovy pod kolejemi číslo dva a čtyři. Počítá se s celkovou obnovou interiéru a sladěním s nově budovanou částí, výměnou orientačního systému a přístřeškem pro 12 jízdních kol. Záchytné parkoviště P+R s kapacitou pro 35 aut doplní nynější parkovací plochy na jižní straně kolejiště. Parkoviště propojí s ulicí Sklenářka nová silnice, její součástí bude také chodník.

Podchod ve stanici Hořovice vznikl při přestavbě koridorového úseku Beroun – Zbiroh, která byla dokončena před deseti lety.