Komatsu potřebu bagr

Správa železnic připravuje rekonstrukci trati v Děčíně za miliardu korun

Děčín 17. srpna (ČTK) - Správa železnic připravuje v Děčíně opravu a modernizaci trati mezi stanicemi Děčín východ a Děčín Prostřední Žleb. Jde o investici za více než miliardu korun. Hlavní částí je rekonstrukce 265 metrů dlouhého mostu přes Labe. Nosná konstrukce stavby z roku 1874 je na hranici své životnosti, nahradí ji proto nová ocelová stavba. Ode dneška neprojedou vozidla ulicí U Střelnice u dětského hřiště a výjezdu do Loubské ulice v Děčíně kvůli sanaci Děčínského tunelu o délce 395 metrů. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí města Romana Silvarová.

Hřiště bude po dobu rekonstrukce zrušeno, po skončení prací vznikne nové. Herní prvky, které na hřišti jsou, město opraví a přesune je na jiné místo. Se stavbou je spojeno i kácení dřevin, v období vegetace budou pokáceny čtyři stromy a 25 metrů čtverečních keřů, kácení bude pokračovat i v době vegetačního klidu. Stromy nahradí nová výsadba.

Přípravné práce spočívají ve vybudování náhradní komunikace pro dopravní obsluhu nemovitosti v oblasti lesoparku a vodojemu. Stavbu Správa železnic oplotí a trasa pro pěší bude vyznačena od Střelnice po chodník podél Loubské ulice a také ve směru od přejezdu ve Vokolkově ulici do Tylovy ulice. Nová konstrukce mostu bude smontována v přístavu, vyžádá si dopravu na 50 nadrozměrných nákladů segmentů mostu. Stavba by měla být dokončena v prvním čtvrtletí roku 2023.