Cime 2 kvartál 2024

Správa železnic chystá opravu karvinského nádraží za bezmála 49 milionů Kč.

Karviná 2. srpna (ČTK) - Správa železnic (SŽ) chystá obnovu hlavního nádraží v Karviné. Rozsáhlá rekonstrukce výpravní budovy bude stát bezmála 49 milionů korun. Správa železnic nyní hledá zhotovitele rekonstrukce. ČTK o tom dnes informoval mluvčí SŽ Dušan Gavenda.

Práce by měly začít letos na podzim a modernizace objektu potrvá rok. S financováním by mohly pomoci evropské dotace. Projekt počítá s rekonstrukcí centrální a severní části výpravní budovy. "V severní části objektu bude ubouráno druhé patro, přízemí pak bude částečně otevřeno směrem k přestupnímu autobusovému terminálu. V těchto prostorech budou zřízena stání pro kola a dobíjecí stojany pro elektroauta," uvedl Gavenda.

V centrálním prostoru výpravní budovy se plánuje rekonstrukce veřejných toalet a zpřístupnění ochozu přes schodiště i výtah. "Na ochozu bude provedena příprava pro jeho komerční využití, současně vznikne prostor pro gastronomický provoz," doplnil Gavenda.

I během stavebních prací ale ve výpravní budově budou dále fungovat pokladny i komerční prostory. Během výstavby se uzavřou pouze toalety v odbavovací hale. Náhradní toaletu budou moci cestující využít v mobilních buňkách.