Komatsu potřebu bagr

Správa železnic chystá modernizaci stanice v pražské Krči, hledá projektanta

Praha 7. června (ČTK) - Železniční stanici v pražské Krči čeká modernizace. Správa železnic nyní vyhlásila zakázku, v níž hledá projektanta stavby. Samotná modernizace by se měla uskutečnit v letech 2026 a 2027. Dnes o tom informovala Správa železnic.

Chystaný projekt počítá s kompletní rekonstrukcí železniční stanice v Krči. Zahrnuje mimo jiné výstavbu nových zastřešených nástupišť o délce 220 metrů. Na nádraží vznikne také podchod, který propojí obě strany nádraží. Z něj se cestující dostanou jak na jednotlivá nástupiště, tak přes novou výpravní budovu i do budoucí stanice metra Nádraží Krč. Společný objekt, který bude sloužit cestujícím z vlaků i MHD, projektuje a následně zrealizuje pražský dopravní podnik.

Součástí modernizace bude také rozšíření mostu přes Sulickou ulici, který bude mít nově šířku 21 metrů. To by podle Správy železnic mělo odpovídat významu ulice jako významného místního propojení v rámci městské části Praha 4. Rozšířením celého mostu se zvýší i komfort pro chodce.

Vybraný projektant bude za odhadem 67 milionů korun zodpovědný za dokumentaci pro společné povolení, a to včetně zpracování dokumentace pro provádění stavby.