Komatsu potřebu bagr

Správa železnic chce v létě začít s opravou nástupišť v Lovosicích

Lovosice (Litoměřicko) 3. června (ČTK) - Správa železnic chce v létě začít s opravou nástupišť v Lovosicích na Litoměřicku. Investice cestujícím zajistí bezbariérový přístup na nástupiště. Na provedení opravy správce drážní infrastruktury vypsal veřejnou zakázku s nejvyšší přístupnou nabídkovou cenou 332 milionů korun. Stavba by měla být hotová koncem příštího roku. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí Správy železnic Nela Friebová.

"Pro nástup a výstup cestujících ve stanici v současné době slouží jedno vnější a tři ostrovní nástupiště, která ale mají výšku do 300 milimetrů a přístup na ně je pouze po schodištích z podchodu. Nově proto budou zvýšena na 550 milimetrů a bude na ně doplněn bezbariérový přístup pomocí výtahů," popsala plánovanou úpravu Friebová.

Opraví se také podchod, který se prodlouží do Máchovy ulice. Stavba se nedotkne současné konfigurace kolejiště, bude však částečně obnoven železniční svršek. Zatraktivnit železniční dopravu chce Správa železnic také instalací nového informačního systému.