Komatsu potřebu bagr

Sportovní agentura zastavila řízení o dotaci na rekonstrukci zlínského stadionu

Zlín 6. ledna (ČTK) - Národní sportovní agentura (NSA) zastavila řízení o dotaci na rekonstrukci Zimního stadionu Luďka Čajky ve Zlíně. ČTK to dnes v tiskové zprávě sdělil mluvčí zlínské radnice Tomáš Melzer. Město žádalo o dotaci ve výši až 300 milionů korun. Předpokládané náklady na rekonstrukci byly téměř miliarda korun. Město s pozastavením řízení nesouhlasí a nevylučuje, že se bude bránit soudní cestou.

"Rozhodnutí nás velmi nemile překvapilo. Obzvláště za situace, kdy nás celou dobu nikdo z NSA nekontaktoval a žádný problém, který bychom měli odstranit, s námi nekonzultoval. Přitom u ostatních dotací je takový postup zcela běžný. Jsme přesvědčeni, že jsme žádnou podmínku neporušili," uvedl primátor Zlína Jiří Korec (ANO). "Na pozemky u sportovní haly, které jsou dle NSA problematické, máme stavební povolení a navíc jsme ani žádné dotační finance na úpravu těchto pozemků nepožadovali. Nesouhlasíme se stanoviskem NSA a patrně nám nezbyde, než se bránit soudní cestou," řekl.

Korec již dříve uvedl, že získání dotace z agentury je pro financování rekonstrukce zásadní. Zastupitelé Zlína loni v únoru schválili převod zimního stadionu, který vlastnil spolek HC Berani Zlín, do majetku města. Záměr rekonstrukce stadionu, kde hrají zlínští hokejisté extraligové zápasy, a jeho bezúplatný převod na město schválili zastupitelé již předtím.

Mluvčí NSA Jakub Večerka ČTK řekl, že se nemůže k dotačnímu řízení konkrétně vyjadřovat, protože stále probíhá. "Dokud není uzavřeno, tak je dle zákona neveřejné," uvedl Večerka. Podle zlínské radnice z osmi podaných žádostí pouze dvě postoupily do další etapy dotačního posuzování, a to žádosti z Brna a Jihlavy. Večerka potvrdil, že dosavadní kontrolou prošly do fáze finálního hodnocení dva projekty. "U ostatních žadatelů ještě běží lhůta na dodání podkladů, popřípadě některé žádosti již byly zamítnuty pro nesplnění podmínek dotační výzvy," řekl Večerka.