Komatsu potřebu bagr

Společnost Würth slaví 30 let na českém trhu, její obrat v ČR se v letošním roce přiblíží dvěma miliardám korun

Společnost Würth, přední světový vývojář a výrobce montážních materiálů a techniky, slaví 30 let od vstupu na český trh. Portfolio společnosti čítá více než 150 tisíc položek, které zahrnují špičkovou techniku, spojovací materiál, ochranné pracovní pomůcky a oblečení, nářadí, chemicko-technické produkty, stroje a mnoho dalšího. Veškeré výrobky jsou určeny pro profesionály a odborníky v oblasti stavebnictví, zpracování dřeva, kovů či automobilovém průmyslu. Produkty značky Würth je možné zakoupit přes e-shop, mobilní aplikaci, na jedné z 24 značkových prodejen či prostřednictvím obchodních zástupců. Společnost si klade za cíl dosáhnout v roce 2025 obrat ve výši 2,7 mld. korun.

„30. výročí působnosti na českém trhu se ve srovnání s téměř 80letou tradicí firmy někomu může jevit jako krátká doba. Ale náš současný obrat ve výši téměř dvou miliard korun je pro nás jasným důkazem, že i v České republice zákazníci ocení tradici, spolehlivost, a především prvotřídní kvalitu dodávaných produktů a služeb. Věřím, že si i do dalších dekád udržíme pověst spolehlivého partnera pro ty nejnáročnější zákazníky a jejich každodenní potřeby,“ řekl Miloš Horký, výkonný ředitel Würth ČR.

Historie společnosti sahá do roku 1945

Skupina Würth byla založena v Německu v roce 1945 Adolfem Würthem a původně byla zaměřena na prodej šroubů. Specializací na šrouby a spojovací materiál vyniká dodnes. Po smrti Adolfa Würtha v roce 1954 převzal vedení firmy jeho 19letý syn Reinhold Würth, který ji vede dodnes. Do České republiky vstoupila skupina Würth 25. listopadu 1992 a své sídlo si zřídila v Praze. Svou první prodejnu otevřela v roce 1994 a o rok později dosáhla 100 milionového obratu. V roce 2004 se firma přestěhovala do Nepřevázky. V roce 2013 byly rozšířeny prodejní kanály zaměřené na profesionály a živnostníky a obrat vystoupal na miliardu korun. V roce 2019 byl v Nepřevázce otevřen nový automatizovaný sklad pro efektivnější vychystávání objednávek. Ve společnosti nyní pracuje 550 zaměstnanců a jejich počet bude i nadále narůstat. Globálně pak skupina Würth Group dosahuje ročního obratu přes 16 miliard dolarů a zaměstnává 83 tisíc lidí po celém světě.

Široké portfolio opírající se o vlastní výzkum a vývoj, s řadou patentů

Společnost Würth ve svém výzkumném středisku ve Švýcarsku neustále pracuje na inovacích a vývoji nových produktů a technologií. Ty jdou ruku v ruce se současným rozvojem průmyslu a řemesel a zvyšujícími se nároky na dodávaný sortiment a efektivitu a bezpečnost práce. Čím dál častější jsou také požadavky na produkty na míru či realizace specifických řešení pro velké firmy. I proto v letošním roce vzniklo další výzkumné středisko přímo v Německu. Výzkumný tým, který v současné době čítá více než 200 zaměstnanců, má na svém kontě připsánu i řadu hodnotných patentů. K těm se řadí například velmi žádané samozavrtávací šrouby PIAS, které si samy předvrtají otvor s odpovídajícím závitem a uspoří tak 50 % času při montáži.

Produkty si mohou profesionálové a živnostníci koupit prostřednictvím řady prodejních kanálů

Portfolio produktů v České republice obsahuje více než 150 000 položek. Veškerý sortiment si mohou podnikatelé zakoupit ve 24 značkových prodejnách, kde jim prodejci, kteří jsou zároveň i odbornými poradci, poskytnou komplexní konzultační služby. Nákup je rovněž možný přes e-shop, mobilní aplikaci či přímo prostřednictvím obchodních zástupců. Dlouhodobě nejžádanějšími jsou šrouby a spojovací materiály.

O společnosti Würth Česká republika

Společnost Würth je předním světovým tvůrcem i výrobcem montážních materiálů a techniky. Skupina Würth byla založena v Německu v roce 1945 Adolfem Würthem, po jeho smrti v roce 1954 převzal vedení firmy jeho 19letý syn Reinhold Würth, který ji vede dodnes. Do České republiky vstoupila skupina Würth v roce 1992 a díky rychle rostoucímu týmu profesionálně vyškolených obchodních zástupců se brzy stala jedničkou mezi tuzemskými distributory montážní techniky. Na počátku byla firma specialistou na šrouby, dnes je odborníkem na veškerou montážní a upevňovací techniku. Její portfolio čítá přes 100 tisíc produktů od šroubů a hmoždinek, přes chemicko-technické produkty, kování pro nábytek a stavební kování a instalační materiály, až po drobné díly pro automobily, nářadí, stroje či zásobovací a odběrové systémy. Zkrátka vše pro řemesla spojená s automobily, zpracováním dřeva či kovů i pro stavební firmy a velké průmyslové podniky.