Komatsu potřebuju Bagr

Společnost Techplast plánuje rozšíření svého areálu na okraji České Třebové

Česká Třebová (Orlickoústecko) (ČTK) - Společnost Techplast, která vyrábí technické plastové díly zejména pro automobilový a elektrotechnický průmysl, plánuje rozvoj svého areálu na okraji České Třebové. V současnosti v závodě ročně spotřebuje 800 tun plastového granulátu, po rozšíření by spotřeba činila 2800 tun. Součástí projektu je i zvýšení skladovacích kapacit, zjistila ČTK z dokumentace pro posouzení vlivu záměru na životní prostředí (EIA).

Výrobní závod v České Třebové se zabývá lisováním a montážemi technických dílů z granulátů. Hlavním výrobním programem lisovny je zakázková výroba technických plastových dílů, včetně konstrukce a výroby vstřikovacích nástrojů potřebných pro tuto výrobu. Produkty se z 65 procent uplatňují v automobilovém průmyslu, z 32 procent v elektrotechnickém a ze tří procent v ostatních strojírenských oborech.

Podle plánu mají vzniknout dvě výrobní haly s celkovou zastavěnou plochou kolem 5000 metrů čtverečných. Pracovalo by v nich téměř 69 lidí v nepřetržitém provozu. Celkový počet zaměstnanců po dostavbě dosáhne 309. Firma chce také vybudovat přístřešky na skladování s menším rozsahem zastavěné plochy. "Potřeba rozvoje výrobního areálu vychází z podnikatelské strategie investora a navýšení poptávky v oboru," uvedla společnost.

Společnost má výrobní závody v České Třebové a sousední obci Rybník. Disponuje také vlastní nástrojárnou v Moravské Třebové. Výrobky dodává nejen do zemí Evropské unie, ale také do střední a jižní Ameriky a Asie.