Cime 1 kvartál 2024

Společnost Metrostav kupuje vlastníka tří kamenolomů Reno Šumava

Brno (ČTK) - Stavební a developerská skupina Metrostav kupuje jihočeskou firmu Reno Šumava, která provozuje tři kamenolomy v jižních Čechách a má vlastní stavební společnost. Spojení firem posuzuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který o tom informoval na internetových stránkách.

"K navrhovanému spojení soutěžitelů dochází zejména v oblastech inženýrského a pozemního stavitelství, provozování kamenolomů a realizace stavebních zakázek se zaměřením na dodávku služeb dopravního značení a signalizace včetně montáže svodidlových systémů. Rozhodnutí ve výše uvedené věci dosud nebylo vydáno," uvedl úřad.

Společnost Reno Šumava vznikla v roce 1994 a provozuje tři kamenolomy, Lom pod Liblínem, Lom Sudslavice a Lom Slavětice. Firma na webu uvádí, že v roce 2020 se z firmy vyčlenila firma Reno Šumava stavby, která převzala stavební zakázky včetně montáže svodidel a dalších drobných stavebních prací. I tato společnost je předmětem transakce s Metrostavem.

Reno Šumava na třetiny vlastní Václav Princ, Ivo Grabmüller a Zdeněk Harant. Podle výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin firma za rok 2022 vykázala čistý obrat 140 milionů korun a zisk po zdanění 7,7 milionu korun.

Skupinu Metrostav tvoří 80 firem působících ve stavebnictví a developmentu. Kromě samotné akciové společnosti Metrostav je to například stavební firma Subterra nebo společnost Metrostav Development. Hlavními akcionáři skupiny jsou společnosti DDM Group, která drží nadpoloviční podíl, a firma DOAS SK. Loni Metrostav vykázal čistý zisk 858,5 milionu korun.