Cime 1 kvartál 2024

Společnost CTP má stavební povolení na dostavbu hal na okraji H.Králové

Hradec Králové 25. října (ČTK) - Developerská společností CTP má stavební povolení k dostavbě dvou průmyslových hal na okraji Hradce Králové. Jejich dostavba tak může začít v listopadu, informovali dnes ČTK zástupci společnosti. Bez stavebního povolení rozestavěla u výpadovky na Ostravu dvě haly v době od podzimu 2014 do března 2015.

Podle ředitele CTP pro Českou republiku Davida Chládka má společnost všechna potřebná povolení pro dostavbu dvou průmyslových hal na okraji Hradce Králové. "Vítáme, že je již vše připraveno tento projekt dokončit, a věříme, že vznik moderního areálu bude přínosem pro celou lokalitu, a to i z hlediska vzniku nových pracovních míst," uvedl Chládek.

Nové prostory o celkové rozloze téměř 13.000 metrů čtverečních budou podle zástupců společnosti dokončeny v první polovině příštího roku, aby se do nich mohli na jaře stěhovat první nájemci. Součástí dostavby bude i vybudování nedaleké světelné křižovatky.

Primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek (ODS) označil další krok k dostavbě průmyslového areálu za "vítězství realistického pohledu na vzniklý spor, který bez našeho pozitivního přístupu neměl dobré řešení."

"Tento problém jsme zdědili po minulém vedení města, které odmítalo s firmou CTP nadále jednat. Naštěstí se po intenzivním jednání se zastupitelskými kluby podařilo části nového vedení města společně s několika opozičními zastupiteli prosadit realistické řešení, tedy umožnit firmě CTP pokračovat v jejím záměru," uvedl Hrabálek.

Zastupitelstvo se v minulém volebním období kauzou zabývalo několikrát, dohodu s firmou zastupitelé vždy odmítli. Po vzájemné dohodě se zástupci města Hradec Králové, že bude stavba dokončena, ale pozbyla platnost některá povolení, která bylo třeba znovu obnovit. Podle CTP je kondice obou objektů i zhruba po šesti letech v dobrém stavu.

"Se stavbou začneme prakticky ihned. U první haly nás čekají jen drobné opravy a dokončení izolace, v druhém případě mluvíme vlastně spíše o rozestavěném skeletu," uvedl Chládek.

Společnost CTP uvádí, že je s 6,6 milionu metrů čtverečních prostor v devíti zemích největším průmyslovým developerem ve střední a východní Evropě.