Cime 2 kvartál 2024

Společnost ANTRACIT Property rozjela v Ostravě a Plzni developerské projekty

Developerská společnost ANTRACIT Property připravuje v Ostravě víceúčelový nájemní projekt a také administrativní a bytový projekt. Nájemní projekt chystá rovněž v Plzni. Souběžně s tím rozjíždí další developerské projekty na Slovensku.

V současné době probíhá územní řízení projektu ANTRACIT PorubkaPoint v Ostravě, který je určený k dlouhodobému pronájmu v konceptu tzv. small business units (SBU).
U dvoupodlažní budovy (užitná plocha 2 556 m2) je možnost rozdělení na více nájemních jednotek. „Víceúčelové prostory jsou ideální pro lehký průmysl, firemní sídlo, obchody nebo služby. Velkou výhodou lokality je výborná dostupnost a napojení na dálnici D1. Stavět by se mohlo začít během podzimu 2022,“ říká Jan Hasík, jednatel společnosti ANTRACIT Property.

Ve fázi územního a stavebního řízení je administrativní a bytový projekt ANTRACIT Polyfunkční dům Vaclaw v centru Ostravy. V závěrečné fázi architektonické studie je nájemní projekt ANTRACIT Plzeň nedaleko vlakového nádraží v Plzni. „Projekty realizujeme na vlastních pozemcích a zajišťujeme klientům komplexní služby od návrhu přes výstavbu až po správu a údržbu objektů,“ doplňuje Jan Hasík.

Na Slovensku již začala výstavba inženýrských sítí u projektu ANTRACIT Prešov v průmyslovém areálu v části Záborské. Dlouhodobý pronájem lze využít pro skladové haly, showroomy nebo prodejny. Projekt nabízí dvě varianty řešení zastavěného území. Ve stádiu projektové přípravy je projekt ANTRACIT Senec. Jedná se o výstavbu další logistické haly (rozloha 6 500 m2), která poskytne i menší nájemní jednotky.

V závěrečné fázi stavebního řízení je projekt ANTRACIT Spot s atraktivní polohou v městské části Žilina – Považský Chlmec. „Lokalita má výbornou dostupnost na hlavní tahy obchvatu města i dálnici D3. Prostory jsou vhodné pro sklady, showroomy, prodejny nebo gastro provozy,“ uvádí Tomáš Kosa, jednatel společnosti ANTRACIT Property.

Developerská společnost ANTRACIT Property se zaměřuje na logistické, výrobní, retailové, administrativní a bytové projekty v České republice a na Slovensku. Projekty připravuje zejména formou dlouhodobého pronájmu (Lease), nájemních projektů na míru (BTS – Built To Suit) nebo výstavbou do vlastnictví (BTO – Built To Own). Na realizaci a projekční přípravě jejich staveb se podílí stavební společnost HSF System, správu zabezpečuje společnost SK Facility.