Komatsu potřebuju bagr

Sokolov chystá projekt nového lékařského domu v centru města

Sokolov (ČTK) - Sokolov připravuje projekt přestavby bývalé hygienické stanice na moderní zdravotnické zařízení. V nových ordinacích by mohli najít místo praktičtí lékaři, zubaři či ambulantní specialisté, kterých je ve městě nedostatek. Radnice už nové zdravotníky poptává, řekl dnes novinářům starosta Petr Kubis (ANO).

"Zdravotní péče není věcí obce, ale nám bohužel nic jiného nezbývá, protože nemůžeme čekat na to, až se rozpohybuje zdravotní pojišťovna. Opakovaně jsme ji žádali o informace, bohužel třeba informace, co se týče počtu obyvatel, kteří nemají zajištěnou zdravotní péči, jsme ještě nedostali," řekl Kubis. Kvůli vysokému věku daleko přesahujícímu 65 let odchází mnoho lékařů v regionu do důchodu.

O záměru jedná město s Karlovarským krajem, pojišťovnami i se společností Penta Hospitals, která ve městě provozuje nemocnici. Radnice už má podle starosty příslib několika lékařů, kteří by v nových ordinacích mohli pracovat. V plánu je také školící středisko, kde by se mohli zaučovat nově dostudovaní lékaři. Město chce využít také dotační programy. Přispět mohou na vybavení ordinací, zajištění lékařské i zubní pohotovosti či na atestaci začínajících lékařů.

Za projekt Sokolov zaplatí 1,7 milionů korun. Hotový by měl být do konce roku, následně chce začít s rekonstrukcí. V první etapě jsou v plánu stavební úpravy dvou pater několikapatrové budovy. Vzniknout by tam mělo až deset ordinací. Na zahájení prací má radnice připravených 31 milionů korun.

V objektu, který město koupilo loni od státu, je potřeba ještě opravit rozvody, výtah či venkovní schodiště. Po úpravách bude bezbariérový, počítá se v něm i s rentgenem či lékárnou.