Komatsu potřebu bagr

Sokolov chce prodat poslední vybydlený dům v dříve problémové oblasti

Sokolov (ČTK) - Město Sokolov chce prodat poslední vybydlený dům u kina Alfa v Hornické ulici. Zájem o něj projevila společnost Sokolovská uhelná, která v lokalitě zrekonstruovala už deset bytových domů a opravené byty nyní sama pronajímá. Díky obnově domů se z dříve problémové oblasti stává vyhledávané místo k bydlení. Novináře o tom dnes informoval místostarosta Jan Picka (nez.).

Radnice chce nabídnout k prodeji dům o čtyřech vchodech, kde jsou asi tři desítky bytů. Většina z nich je bez nájemníků, některé byty v přízemí jsou zazděné. Celý objekt je ve špatném technickém stavu a vyžaduje nákladné opravy.

"Byli jsme osloveni Sokolovskou uhelnou s tím, že by měla zájem tento dům od města odkoupit. Chtěla by jej zrekonstruovat a nabídnout opět k užívání," řekl Picka. Radnice si proto nechala zhotovit znalecký posudek, který stanovil minimální odhadní cenu 5,4 milionu korun. Na podzim by chtěla vyhlásit výběrové řízení.

Většinu bytových domů u kina Alfa původně vlastnilo město. Před více než 20 lety je ale prodalo soukromému vlastníkovi, který nechal většinu z nich zchátrat. Bydleli tam problémoví obyvatelé, oblast byla považovaná za sociálně vyloučenou. Sokolovská uhelná domy vykoupila v roce 2018 a od té doby je opravuje. Díky tomu se situace v místě zklidnila, což vnímá pozitivně město i sousední obyvatelé. Zájem o bydlení je tam v současnosti velký.

Sokolov, kterému tam stále patří několik pozemků, má do budoucna v plánu rozvoj lokality. V úvahu připadá vybudovat další parkovací plochy či hřiště pro děti. Přilehlé pozemky k domům by pak město mohlo pronajmout jako soukromé zahrádky.