Komatsu potřebu bagr

SOCDEM prodává historický dům v centru Olomouce, minimální cena je 20 mil.Kč

Olomouc (ČTK) - Sociální demokracie (SOCDEM, dříve ČSSD) nabídla k prodeji činžovní dům v historickém centru Olomouce, ve kterém dosud sídlí vedení krajské organizace strany. Třípodlažní nemovitost zapsanou na seznamu nemovitých kulturních památek České republiky, prodá formou aukce, minimální cena je bezmála 20 milionů korun. ČTK to dnes řekla Eva Rozsypalová z realitní kanceláře Re-max, která má prodej tohoto domu na starost.

Krajský předseda SOCDEM Ladislav Hynek dnes ČTK řekl, že strana část domu v Panské ulici stále využívá, avšak jeho provoz je nákladný a údržba také něco stojí. SOCDEM proto nemovitost prodá. Krajská organizace zatím nerozhodla, kde bude mít poté své sídlo. "Budeme to řešit, až to přijde," podotkl Hynek.

Bývalá ČSSD historický dům v sousedství centrálního náměstí získala do svého vlastnictví před zhruba 20 lety. "Tuto nemovitost veřejně nabízíme od počátku listopadu. V současné době zveme zájemce na prohlídky, a ty, kteří projeví vážný zájem, budeme informovat o podmínkách pro účast v aukci," řekl Olomouckému deníku mluvčí SOCDEM Jan Nováček.

Třípodlažní dům má 531 metrů čtverečních kancelářských prostor. "Jedním z hlavních bonusů této nemovitosti je možnost pronájmu prostorů. Díky své výhodné poloze v centru města Olomouce je tento objekt atraktivní pro různé podnikatele a společnosti, které hledají strategickou lokalitu pro své podnikání," uvedla společnost Re-max.

Dříve vládní strany strana, která v posledních volbách vypadla ze Sněmovny, prodává nemovitosti také v Ústí nad Labem, Znojmě, Břeclavi, Českých Budějovicích, Rychnově nad Kněžnou, Jihlavě či Karlových Varech. Zisk z prodeje chce použít na financování chystané volební kampaně za více než 100 milionů korun. Zbytek peněz na kampaň chce získat lepším hospodařením s výnosným majetkem. Doufá i ve sponzoring a zvýšila také členské příspěvky.