Komatsu potřebuju bagr

Slezská Ostrava nabízí vysokoškolákům 23 studentských bytů

Ostrava 23. září (ČTK) - Ostravský městský obvod Slezská Ostrava nabídne vysokoškolským studentům bydlení v nově opravených malometrážních bytech. V bytovém domě v Dědičné ulici v blízkosti sídliště Kamenec má připraveno 23 bytů. Náklady na jejich opravu byly 12,7 milionu korun, dalších 1,7 milionu korun stálo jejich vybavení, řekla dnes ČTK mluvčí radnice Jana Pondělíčková.

Objekt se studentskými byty obývali před rekonstrukcí problémoví nájemníci, kteří se museli vystěhovat. Následně byl dům kompletně opraven a bude sloužit pro studentské bydlení. Obvod si od zprovoznění bytů slibuje, že se mu podaří přilákat do této městské části další mladé lidi.

"Dvacet bytů je určeno pro jednoho studenta, ve třech bytech bude bydlet po dvou studentech. V rámci rekonstrukce domu byla provedena výměna oken, podlah, provedena elektroinstalace, opraveny byly omítky a vyměněny vstupní dveře. Rovněž v jednotlivých bytech byla provedena elektroinstalace, výměna stoupaček, podlah, nainstalovány byly nové kuchyňské linky a sociální zařízení. Provedena byla oprava omítek a výmalba. Byty mají nový nábytek, kuchyňská linka je vybavena sporákem a ledničkou," uvedla mluvčí. Dodala, že studenti budou mít k dispozici také připojení k internetu nebo službu praní prádla.

"Zájemci o ubytování se již od dnešního dne mohou hlásit prostřednictvím on-line žádosti, která je na webových stránkách. Při podání žádosti o ubytování se student musí prokázat potvrzením o studiu či přijetí ke studiu pro daný akademický rok. Ubytování se vždy poskytuje na dobu určitou, a to maximálně na jeden akademický rok," upřesnila mluvčí.

Za jednopokojový byt s kuchyňským koutem student uhradí včetně plateb za služby a energie 5000 korun. V bytě 1+1, který je určen pro dva studenty, bude měsíční nájemné činit 8000 korun. Zájemce musí složit kauci odpovídající jedné měsíční platbě nájemného.