Komatsu potřebu bagr

Slavičín letos investuje do bydlení minimálně 80 milionů Kč

Slavičín (Zlínsko) 4. ledna (ČTK) - Slavičín na Zlínsku letos investuje do bydlení minimálně 80 milionů korun. V objektu bývalého hotelu Slavičan vzniknou startovací byty, připravovat se bude také lokalita pro rodinné domy na Šabatci. Investice poputují také do bytových domů ve vlastnictví města na sídlišti Vlára nebo do seniorského bydlení v Hrádku, řekl dnes ČTK starosta Tomáš Chmela (nez.).

V objektu bývalého hotelu Slavičan by mělo letos vzniknout asi 20 startovacích bytů. Bytové domy na sídlišti Vlára čeká rekonstrukce, v plánu je zateplení objektů a výměna oken. V případě seniorského bydlení v Hrádku se chystá oprava balkonů a kotelen.

Investice do bydlení jsou podle vedení města prioritou nejen pro letošní rok. "Bez nových projektů v oblasti bydlení totiž Slavičín nemůže být atraktivní pro mladé lidi či pro ty, kteří se sem chtějí za prací přistěhovat odjinud. Firmy Slavičínska totiž bojují s akutním nedostatkem zaměstnanců a ti nepřijdou, pokud nebudou mít kde bydlet," uvedl Chmela.

Město asi s 6500 obyvateli bude letos hospodařit s příjmy 239 milionů a výdaji 297 milionů korun. Schodek pokryje přebytek hospodaření z minulých let. Na investice je v rozpočtu vyčleněno téměř 170 milionů korun.

"Město je za uplynulá léta prakticky oddluženo. Letos doplatíme poslední úvěr a nový si brát neplánujeme, takže míříme do éry nebývalé finanční stability," uvedl starosta. Město očekává také odškodnění za následky výbuchů v areálu muničních skladů v nedalekých Vrběticích, a to ve výši 104,3 milionu korun.