Komatsu potřebu bagr

Slatiňany odloží o rok opravu plovárny, začnou s ní v roce 2023

Slatiňany (Chrudimsko) 6. ledna (ČTK) - Město Slatiňany na Chrudimsku o rok odloží opravy koupaliště. Zchátralý areál potřebuje opravit, radnice s rekonstrukcí ale pro letošek kvůli nákladnosti projektu nepočítá. ČTK to řekl místostarosta Stanislav Šťastný (ODS a TOP 09).Původně město chtělo začít s první etapou oprav loni v září po skončení letní sezony, koupaliště je ve špatném stavebně-technickém stavu. Stát by to mělo kolem 65 milionů korun.

"V původním plánu byly opravy navržené na letošek, ale je to dost velká částka. Nevěděli jsme, jak se budou vyvíjet příjmy města, a tak jsme se nechtěli pouštět do takto velké akce, ale bude to připravené pro rok 2023," řekl místostarosta.

Město teď připravuje projekt pro stavební povolení, na příští rok tak bude mít všechny podklady připravené. Odhadovaná cena 65 milionů korun se může změnit. Záleží na tom, jak se budou vyvíjet ceny materiálů a prací. Koupaliště by radnice měla platit ze svého rozpočtu.

"V minulosti žádné dotace na plovárny nebyly, města si opravy platila sama. Máme rezervu asi 90 milionů korun. Otázka je, co bude hořet víc než plovárna. Potřebujeme udělat kanalizaci v Kunčí, na ni bychom ale mohli získat dotaci," řekl Šťastný.

Podle investičního odboru lze letošní rok nechat koupaliště ještě v provozu, nebude nutné ho odstavit. V havarijním stavu je zejména padesátimetrový bazén. Město tam chce dát novou fólii a vyměnit bazénovou technologii a dodat také vodní atrakce. Druhá etapa zatím počítá s se stavbou provozní budovy, v níž budou i záchody, sprchy, šatny a občerstvení. V třetí etapě se město zaměří na úpravy prostoru mezi areálem plovárny a sportovním areálem Spartak. Postaví parkoviště, obnoví zeleň a postaví oplocení.