Komatsu potřebu bagr

Slaný plánuje dokončit obnovu sídliště Na Dolíkách, zbývá rekonstrukce piazzetty

Slaný (Kladensko ) 22. listopadu (ČTK) - Slaný plánuje dokončit obnovu sídliště Na Dolíkách, zbývá ještě rekonstrukce piazzetty (malého náměstí). V minulých letech na sídlišti město investovalo například do opravy povrchů. Vedení radnice nyní požádá o dotaci ministerstva pro místní rozvoj, o zahájení prací na opravě piazzetty ještě budou rozhodovat zastupitelé. ČTK to řekl starosta Slaného Martin Hrabánek (ODS)

Náměstíčko je v centrální části sídliště a mělo by být prostorem pro setkávání a odpočinek obyvatel. Přibýt zde má posezení, vodní fontána a další prvky včetně stromů, keřů i trávníků. "Je to takový zlatý hřeb, poslední bod tohoto projektu," uvedl Hrabánek. Obnova prostoru by měla vyjít přibližně na sedm milionů korun, většinu částky má pokrýt dotace.

Během loňského a předloňského roku nechalo město v sídlišti vybudovat nová parkovací místa, bezbariérové přechody, chodníky, dětské hřiště, sportovní hřiště a přibyl také nový prostor pro kontejnery v podobě moderního dřevěného přístřešku. Projekt obnovy sídliště nechalo vedení radnice vytvořit na základě setkání s tamějšími obyvateli.