Cime 3 kvartal 2024

Skupina Redstone postaví v Olomouci a Pardubicích hotely Marriott

Olomouc 21. dubna (ČTK) - Developerská skupina Redstone postaví v Olomouci a Pardubicích čtyřhvězdičkové hotely značky AC Hotels by Marriott, která v Česku dosud není zastoupena. Hotely budou součástí připravovaných areálů obchodně-společenských center, jejichž výstavbu skupina v obou městech spustí příští rok. Hotelové budovy dohromady za 750 milionů korun chce skupina Redstone, za kterou stojí podnikatel Richard Morávek, poté dokončit do dvou let. ČTK to dnes sdělil mluvčí Redstone Petr Hlávka.

Skupina Redstone už kvůli chystané stavbě dvojice čtyřhvězdičkových hotelů AC Hotels by Marriott uzavřela dohodu o spolupráci s mezinárodním hotelovým řetězcem Marriott. Hotely budou otevřeny na základě franšízové smlouvy. "Jde o nejrychleji rostoucí hotelovou síť na světě, která nabízí kvalitní služby pro moderní životní styl. Jsme velmi rádi, že brand bude působit v obou městech, které mají velký potenciál pro obchod, kongresy i turismus," uvedl Morávek.

V Olomouci je nový hotel za 430 milionů korun součástí připravované stavby druhé etapy obchodního centra Galerie Šantovka nedaleko centra města. Nová část nákupního komplexu bude podle Morávka více než na maloobchod zaměřena na volnočasové aktivity, kulturu, zábavu a gastronomii. Součástí záměru je i divadelní scéna. Hotelové zázemí nabídne 200 pokojů a kongresovou kapacitu. "Olomouc je malým velkoměstem s významnými institucemi a bohatým kulturním a společenským životem, hotelový brand slavného jména s vysokým mezinárodním standardem a kvalitou služeb jen dále posílí význam Olomouce na mapě střední Evropy," řekl Morávek.

V Pardubicích chystá developer projekt polyfunkčního komplexu kombinujícího kancelářské prostory a bydlení s obchodně-společenským centrem. Galerie Pernerka, která vznikne na ploše po bývalém lihovaru naproti vlakovému nádraží, nabídne například multikino, jump arenu či wellness a její součástí bude i objekt AC Hotels by Marriott. "Pardubice jsou vnímány jako významný dopravní uzel a krajská metropole s velkým rozvojovým potenciálem. Špičkový mezinárodní hotel s kvalitním kongresovým zázemím dosud městu chybí a může významně přispět k jeho rozvoji," míní Morávek. Náklady na stavbu pardubického hotelu se 150 pokoji se budou pohybovat kolem 320 milionů korun.

Hotelová značka AC Hotels, která se v roce 2011 stal součástí světového řetězce Marriott, podle Morávka nabízí moderní design kombinující luxusní a lifestylové prvky. Hotelové služby budou vhodné jak pro manažery, tak pro mladé lidi a rodiny, podotkl Morávek. Nyní ve světě funguje 210 hotelů tohoto typu a dalších 139 je ve výstavbě. V Evropě je 88 hotelů a 15 je v procesu příprav.