Cime 3 kvartal 2024

Skupina ICP staví residenční projekt za 860 mil. korun

Praha 18. května 2020 (PROTEXT) - Skupina ICP pokračuje v americké expanzi: staví residenční projekt za 860 milionů korun

Skupina ICP vstoupila do svého už třetího nemovitostního projektu v USA. Ve floridském Palm Beach Garden postaví rezidenční komplex Solera za více než 860 milionů korun, který kombinuje 136 nadstandardních bytových jednotek s komerčními a společenskými prostory, včetně restaurací a bazénu.

"V projektu máme 80 %, zbylou pětinu drží náš lokální partner Eastwind Development. Financujeme přitom jak z vlastních zdrojů, tak úvěrem od americké banky. Po kolaudaci v roce 2021 plánujeme prodej pronajatého komplexu s tím, že očekávaná výnosnost se může pohybovat okolo 19 %. V případě vhodných tržních podmínek zvažujeme i variantu dlouhodobější držby v rámci skupiny," popisuje partner ICP Capital Partners Ondřej David.

Palm Beach Garden je 50tisícové město v blízkosti Miami, které je někdy přezdíváno "Hlavní město golfu" díky zde sídlící centrále PGA a dvanácti hřištím, na nichž se hrály a hrají nejprestižnější turnaje.

Samotná Solera je umístěna přímo v srdci města. Celkově nabídne 136 dvou- až čtyřpokojových bytů o rozloze od 65 do 112 m2. Deset procent kapacit bude v rámci dohody s městem pronajímáno za zvýhodněnou cenu zaměstnancům obecní a státní správy s příjmem nepřesahujícím 120 % průměru.

"V porovnání s výstavbou v ČR je v USA vše výrazně jednodušší a rychlejší. Zvlášť pokud se držíte rozvojových plánů města a dokážete mu i něco nabídnout - třeba dostupné bydlení pro jeho zaměstnance. Dobře se spolupracuje i s americkými bankami díky tomu, že už zde máme z předešlých projektů úspěšný track record," dodává Marek Klaus, partner v ICP

ICP v USA investuje již od roku 2018, kdy za více než půl miliardy korun (s úvěrem od JP Morgan Chase) koupila již fungující kancelářskou budovu Belcan Property ve West Palm Beach. Dalším projektem, který je nyní ve výstavbě, je Seaward Landing na jižním souostroví Florida Keys. Jde o výstavbu vícegeneračních domků s 45 jednotkami, které budou po obsazení nájemníky prodány jako výnosová investice. Seaward Landing je společný projekt ICP CP a INDEX, do nějž společně vložili více než 270 milionů korun.

ICP Capital Partners

ICP je investiční skupina se sídlem v ČR s aktivitami na trzích střední Evropy a USA. ICP upřednostňuje investiční příležitosti v komerčních a residenčních nemovitostech. Cílem jsou investice správně balancující dlouhodobou udržitelnost, zajímavý výnos akcionářům a přijatelné riziko. Okrajově se skupina zaměřuje i na projekty v oblasti private equity.

ICP v současné době spravuje holdingové společnosti ICP Beta, ICP Investments USA a ICP Group s aktivy v hodnotě okolo 2 miliard korun, včetně např. Window Holding (VEKRA, Otherm).