husqvarna

Škola U Obory v pražské Uhříněvsi by se měla dočkat nového pavilonu

Praha 3. ledna (ČTK) - Praha 22 hledá stavitele nového pavilonu v areálu základní školy U Obory. V modulovém pavilonu by měly vzniknout čtyři třídy, sdělila dnes ČTK mluvčí pražské Uhříněvsi Veronika Blažková. Cenu projekčních prací a stavby modulového pavilonu radnice předběžně odhadla na 16,6 milionu korun bez DPH. Vyplývá to z informací k vypsané veřejné zakázce.

Pavilon z modulů by měl podle plánů radnice stát v areálu základní školy nedaleko přírodní památky Obora. V novostavbě, která nahradí stávající modulový pavilon s menší kapacitou, by měly být mimo jiné čtyři třídy, kabinet a šatna. Zájemci o účast v tendru mohou své nabídky podávat do 14. ledna. Hodnotit se bude nabídková cena a doba zpracování projektové dokumentace pro územní a stavební řízení.

Navýšení kapacity základní školy U Obory v ulici Vachkova patří mezi největší investiční akce Prahy 22 pro tento rok. Vedení Uhříněvsi chce letos investovat zvláště do školské výstavby, jak informovala mluvčí radnice. V plánu je také pokračování výstavby polyfunkčního domu v Pitkovicích, jehož součástí bude mateřská škola. Praha 22 bude podle schváleného rozpočtu letos hospodařit s příjmy 195,1 milionu korun a výdaji 234,58 milionu korun. Na investice je určeno zhruba 100 milionů korun.

Praha 22, v níž žije přes 11.000 obyvatel, je na jihovýchodě hlavního města. Městská část zahrnuje Uhříněves, Hájek a Pitkovice a spadá do městského obvodu Prahy 10. Radnici od poloviny roku 2021 vede starosta Tomáš Kaněra (ANO).