Skanska postaví v Budapešti kanceláře za 1,7 miliardy korun

Praha 4. září (ČTK) - Stavební společnost Skanska Central Europe se sídlem v Praze postaví v Budapešti komplex tří kancelářských budov za 65 milionů eur (1,7 miliardy korun). Celková pronajímatelná plocha projektu s názvem H2Offices je 65.000 metrů čtverečních. První budova by měla být dokončena v roce 2022. Skanska to dnes ČTK sdělila ve své zprávě. V Maďarsku jde o desátý projekt této firmy.

"Kancelářským komplexem H2Offices chceme společně navázat na tradici místa, zároveň se ale držet našich hodnot. Naším cílem je vytvořit moderní pracoviště, které maximálně bere v potaz životní prostředí i zdraví lidí, uvedla viceprezidentka komerčního developmentu pro Maďarsko a Českou republiku ve Skanska Alexandra Tomášková.

Budovy budou podle ní vybaveny prostory k odpočinku, ale také běžeckou dráhou na střeše s výhledem na město. Tu Skanska postavila také u pražského projektu Visionary v Holešovicích.

Skupina Skanska Central Europe je součástí světového koncernu Skanska se sídlem ve Švédsku. Na český a slovenský trh vstoupila v roce 1997. Do Skupiny Skanska Central Europe v současnosti spadají také obchodní jednotky v Polsku, Maďarsku a Rumunsku.V roce 2000 Skanska získala kontrolní podíl ve společnosti IPS. Počet zaměstnanců ve firmě předloni meziročně klesl o osm procent na 2275.

Firma patří k největším stavebním společnostem v Česku a na Slovensku. Zabývá se hlavně silničním a železničním stavitelstvím a betonovými konstrukcemi.