Komatsu potřebuju bagr

Silniční napojení na zlínskou průmyslovou zónu se otevře za týden

Zlín 2. prosince (ČTK) - Nové silniční napojení do zlínské průmyslové zóny Příluky by se mělo otevřít na konci příštího týdne. ČTK to dnes sdělil mluvčí zlínské radnice Tomáš Melzer. Otevře se nový most, původní most za železniční tratí se uzavře a čeká jej demolice. S otevřením nového mostu souvisí řada dopravních novinek včetně dočasných změn, omezení a objížděk, uvedl mluvčí.

Stavba silničního napojení průmyslové zóny a městské části Příluky začala na konci loňského roku. Jde o největší dopravní stavbu města poslední dekády. Vedení města tehdy uvedlo, že si vyžádá 288 milionů korun. Z hlavního tahu ze Zlína na Vizovice vznikla mostní konstrukce, která vede nad řekou Dřevnicí a železniční tratí. Součástí projektu je i nová okružní křižovatka, záchytné parkoviště, oprava navazujících komunikací. Původní most nahradí lávka pro pěší a cyklisty, propojí se tak páteřní cyklotrasa.

"Než bude nová lávka vybudována, budou chodci a cyklisté moci využívat provizorní lávku umístěnou vedle původního mostu," uvedl mluvčí.

Dopravu na novém silničním napojením budou řídit semafory. Odbočení ze silnice I/49 do průmyslové zóny a ze zóny na I/49 bude bez omezení pro všechna vozidla do všech směrů. Starý most u železniční tratě bude zavřený pro veškerý provoz, nebude možné na něj odbočit z žádného směru. Na křižovatce ulice Pančava a silnice I/49 budou semafory vypnuty, provoz se bude řídit dopravním značením. Pekárenská ulice bude částečně zjednosměrněná.

"Dojde taktéž k instalaci dočasného ostrůvku uprostřed komunikace v místě stávajícího přechodu pro chodce z ulice Pančava, který usnadní přecházení pěších a cyklistů. I přesto je z důvodu bezpečnosti nezbytně nutné, aby řidiči, chodci i cyklisté dbali v tomto místě zvýšené opatrnosti," uvedl mluvčí. Úprava provozu je dočasná, trvat by měla do jara příštího roku.