Komatsu potřebu bagr

Silnice ze Vsetína směrem na Dušnou bude v úterý kvůli stavbě mostu uzavřena

Vsetín 19. srpna (ČTK) - Silnice ze Vsetína směrem k osadě Dušná zůstane v úterý 23. srpna kvůli stavebním pracím na mostě ve vsetínské místní části Horní Jasenka zcela uzavřena. Na neprůjezdnou silnici řidiče upozorní přenosné dopravní značení. Po dobu uzávěry bude omezen i provoz městské hromadné dopravy (MHD) a ostatních autobusových spojů, uvedl dnes na webu města Jiří Žůrek ze vsetínské radnice.

Silnice III/05735, která spojuje Vsetín s Malou Bystřicí na Vsetínsku, je v majetku Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK). "Na základě mostní prohlídky, podle níž je první most pod točnou na Horní Jasence U Zemánků v havarijním stavu, dojde k instalaci mostního provizoria, kterým bude původní most překryt," uvedl ředitel ŘSZK Bronislav Malý.

Úterní obousměrná uzavírka silnice by měla trvat od 06:00 do 18:00. Objízdná trasa povede přes Vsetín-Bobrky, Jablůnku, Bystřičku a Malou Bystřici. "Dle informací provozovatele MHD, společnosti Z-Group bus, bude po dobu uzávěry zrušeno obsluhování zastávek Horní Jasenka a Jasenka,zastávka. Spoje budou ukončeny v zastávce Jasenka,hřiště. Omezení se dotkne linek Jasenka – náměstí – autobusové nádraží a Jasenice – Ohrada – Sychrov – Jasenka – Rybníky. Po 18. hodině pojedou spoje již bez omezení," uvedl Žůrek.

V dalším období bude podle něj v místě mostního provizoria omezena povolená rychlost. Úsekem také neprojedou vozidla o hmotnosti nad 40 tun.