Mercedes

Silnice z Pohořelic do Komárova na Zlínsku bude uzavřena kvůli rekonstrukci

Pohořelice (Zlínsko) (ČTK) - Silnice z Pohořelic do Komárova na Zlínsku bude od poloviny července uzavřena kvůli rekonstrukci. Řidiči budou muset opravovaný úsek několik měsíců objíždět přes Komárov a Napajedla. Stavební práce téměř za 43,7 milionu korun potrvají do příštího roku. Rekonstrukce se týká přibližně 1,4 kilometru dlouhého úseku silnice třetí třídy, a to včetně jednoho mostu, sdělil dnes ČTK mediální zástupce Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) Vojtěch Cekota.

Opravovaný úsek začíná poblíž okružní křižovatky v Pohořelicích a končí za mostem přes Pohořelický potok. "Na místě stávajícího mostu bude vybudován nový most, který bude monolitický železobetonový, přímo pojížděný rám bude založený na mikropilotách," uvedl Cekota. Stavbaři dále sjednotí šířku vozovky mezi obrubami na šest metrů a obnoví její odvodnění. Zajití také přeložku kabelu nízkého napětí.

Stavební práce a dopravní omezení by měly začít 17. července, skončí v roce 2024. Přes zimu se počítá s jejich přerušením. Při první etapě stavby zůstane silnice po dobu asi pěti měsíců zcela uzavřena. "Silniční doprava bude vedena po objízdných trasách přes obec Komárov. Během druhé etapy po dobu přibližně dvou měsíců budou práce probíhat za částečného omezení dopravy se střídavým provozem vozidel v jednom jízdním pruhu," doplnil Cekota.

Souběžně se stavbou ŘSZK upraví obec Pohořelice připojení místních komunikací, sjezdů a chodníků. Dále vybuduje nový chodník a zpevněné plochy a také nástupiště a autobusové zastávky. Zajistí též sanaci zárubní zdi, vybudování dešťové kanalizace a opravu kanalizace dosavadní.