Komatsu potřebu bagr

Silnice I/55 u Napajedel je po dokončení prací na vozovce znovu plně průjezdná

Napajedla (Zlínsko) 6. května (ČTK) – Frekventovaná silnice I/55 u Napajedel na Zlínsku je po dokončení prací na vozovce znovu plně průjezdná. V souvislosti s přípravami napojení na jihovýchodní obchvat Otrokovic opravovali dělníci od začátku týdne 120 metrů dlouhý úsek silnice od mostu přes Moravu směrem k takzvané kvítkovické křižovatce. ČTK to dnes sdělila Lucie Trubelíková ze zlínské správy Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD).

Po dobu oprav projížděli řidiči úsekem po polovinách vozovky, provoz řídili regulovčíci. "Částečná uzavírka komunikace I/55 bohužel způsobila vznik dlouhých kolon," uvedla Trubelíková. Nyní už je podle ní silnice průjezdná bez omezení.

Severovýchodní úsek obchvatu Otrokovic je v provozu od roku 2006. V říjnu 2018 zahájilo ŘSD dostavbu jihovýchodní části, která je taktéž součástí dálnice D55. Se zprovozněním více než 3,1 kilometru dlouhého úseku, který bude končit před řekou Moravou v průmyslové části Napajedel, počítají silničáři v provizorním režimu letos v červnu.