Komatsu potřebu bagr

Silničáři zahájili přestavbu mostu přes Rožnovskou Bečvu v Zašové na Vsetínsku

Zašová (Vsetínsko) (ČTK) - Silničáři zahájili přestavbu mostu přes Rožnovskou Bečvu na silnici třetí třídy ve Veselé, která je částí obce Zašová na Vsetínsku. Náklady včetně DPH činí 41,6 milionu korun. Práce začaly v polovině března, vyžádají si omezení dopravy. Nový most bude podle smlouvy o dílo průjezdný do sedmi měsíců od předání staveniště, uvedlo v dnešní tiskové zprávě Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK), které se o silnice nižších tříd v regionu stará.

Po dobu prací motoristé objedou stavbu po vybudovaném provizorním přemostění. Provoz budou kyvadlově řídit mobilní semafory. Stavbaři opraví nejen most, ale i přilehlé úseky silnice III/01875. "Celková délka úpravy komunikace včetně mostu je 208 metrů," uvedli zástupci ŘSZK.

Přestavba mostu podle nich spočívá v kompletním odstranění původní nosné konstrukce a demolici části opěr a podpěr. Po stavebních úpravách spodní stavby dělníci vybudují novou nosnou konstrukci. Na ní bude nový mostní svršek s vozovkou o šířce 6,5 metru a jednostranným chodníkem širokým 1,5 metru.

"Stavební úprava silnice v navazujících úsecích spočívá ve výměně obrusné vrstvy v tloušťce 50 milimetrů. V přechodových oblastech mostu bude vybudována kompletní konstrukce vozovky," uvedli zástupci ŘSZK. Součástí stavby je pořízení trvalého dopravního značení. Souběžně s ní obec Zašová postaví nový chodník v délce 95 metrů a zajistí některé další práce.