husqvarna

Silničáři začnou na jaře na silnici I/49 u Lípy stavět novou okružní křižovatku

Zlín (ČTK) - Silničáři začnou na jaře na silnici I/49 u Lípy na Zlínsku stavět novou okružní křižovatku. Vznikne v místě odbočení na Slušovice. Dokončení prací předpokládají letos na podzim. Stavba kruhového objezdu vyjde na 36 milionů korun bez DPH, sdělila dnes ČTK mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) Lucie Trubelíková.

"Jde o nebezpečný úsek, který bývá dějištěm častých nehod. Provoz během realizace stavby zachováme obousměrný," uvedla mluvčí. Silnice I/49 vede z Otrokovic přes Zlín, Vizovice na Zlínsku a Horní Lideč na Vsetínsku na Slovensko, kde se napojuje na slovenskou dálnici D1. Podle údajů ŘSD je nejvytíženější silnicí první třídy ve Zlínském kraji.

Na letošek chystá zlínská správa ŘSD i opravu povrchu silnice I/49 v Otrokovicích-Kvítkovicích ve směru ze Zlína. "Loni jsme opravili jízdní pás ve směru do Zlína. Výměnu povrchu vozovky letos plánujeme také ve zlínské ulici Osvoboditelů v úseku mezi křižovatkami pod divadlem a pod Kolektivním domem. Realizaci prací předpokládáme během letních prázdnin," uvedl před nedávnem ředitel zlínského pracoviště ŘSD Karel Chudárek.

Loni ŘSD ve Zlínském kraji přistoupila k 21 významným opravám na silnicích první třídy, z toho v sedmi případech se práce týkaly mostů. Náklady činily 447 milionů korun.