Silničáři v Brně začnou v říjnu opravovat most v ulici Otakara Ševčíka

Brno 2. září (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) začne v říjnu opravovat most na ulici Otakara Ševčíka v Brně, který převádí velký městský okruh přes Ostravskou ulici, tedy výpadovku na dálnici D1. Aktuálně vybralo firmu, která jej opraví za 420 milionů korun, uvedl na twitteru ředitel ŘSD Radek Mátl. Oprava potrvá dva roky a výrazně omezí dopravu, která je zde velmi frekventovaná. Most už je v havarijním stavu, stejně tak vozovka na něm.

Po mostě se jezdí ve dvou pruzích v každém směru a jelikož most tvoří fakticky dva mosty, bude se vždy opravovat jedna část a posléze druhá část. Díky tomu bude zachovaný omezený provoz jedním pruhem v každém směru. "Půjde o opravu šesti mostních ob­jektů, tedy dvou hlavních mostů a čtyř mostních ramp. Ze závěrů hlavních prohlídek mostu vyplynulo, že nosná konstrukce je ve stupni 5 a spodní stavba ve stupni 7, což je nejhorší možný stupeň," uvedlo ŘSD na svém webu již před rokem.

V každé etapě bude uzavřena jedna polovina mostu a příslušné rampy. Provoz bude omezený i pod mostem. "Doba výstavby byla soutěžním kritériem v rámci vícekriteriálního hodnocení a vybraný dodavatel nabídl nejkratší lhůtu 365 dní pro každou polovinu mostu. Dohromady je tedy lhůta výstavby do zprovoznění dva roky, tj. v říjnu 2024 by měla být stavba zprovozněna," napsal dnes Mátl.

Silničáři chystají v Brně spustit ještě další významnou stavbu. Na podzim měla začít rekonstrukce Bauerovy ulice podél jihozápadní části výstaviště, ale jelikož se oprava Mendlova náměstí protáhla až do konce stavební sezony, není zatím zřejmé, kdy se začne. Jedná se taktéž o součást velkého městského okruhu.