Cime 2 kvartál 2024

Silničáři rozšíří nájezd z pražské Modřanské ulice na Jižní spojku

Praha (ČTK) - Silničáři rozšíří o jeden jízdní pruh nájezdovou rampu z pražské Modřanské ulice na Jižní spojku. Práce začnou v úterý 11. dubna a potrvají do 6. května. Provoz bude v místě stavby ve směru do centra zúžen do jednoho jízdního pruhu. ČTK to sdělila mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Nájezd správa rozšíří kvůli plánované opravě Barrandovského mostu, která začne v polovině května a potrvá do konce léta.

Nový pruh zabere místo současné zeleně, bude dlouhý 40 metrů a na šířku bude mít čtyři metry. Obnoven bude povrch vozovky v odbočovacím pruhu a dělníci zároveň posunou kanalizační vpusti k novému obrubníku.

Uzavřen bude pravý pomalý jízdní pruh ve směru do centra, a to od Pikovické do odbočovacího pruhu na Jižní spojku. V Modřanské před Pikovickou bude uzavřen pravý pruh v délce asi 50 metrů. "Důvodem je jednodušší a plynulejší napojení autobusů MHD," uvedla Lišková. Pikovická zůstane průjezdná s tím, že projíždějící auta se budou napojovat do levého jízdního pruhu. Nájezd na Jižní spojku bude průjezdný po celou dobu. Ve špičce musí řidiči počítat se zdržením od deseti do 30 minut.

Rekonstrukce Barrandovského mostu začala loni na jeho jižní části. Práce jsou rozložené do několika let a mají trvat vždy jen část roku. Za celé období vyjdou na 594,5 milionu korun. Soumostí z roku 1983 tvořené dvěma částmi, severní a jižní, se dříve nikdy neopravovalo. Most je součástí městského okruhu. Denně ho přejede přes 140.000 aut, což z něj dělá nejvytíženější komunikaci v Praze.