Cime 2 kvartál 2024

Silničáři plánují stavbu nového mostu v Horní Jasence, která je částí Vsetína

Vsetín 26. srpna (ČTK) - Silničáři plánují stavbu nového mostu na silnici třetí třídy v Horní Jasence, která je částí Vsetína. Nedávná prohlídka mostu, který tam slouží motoristům nyní, ukázala, že je v havarijním stavu. V úterý proto stavbaři zabezpečili průjezd problematickým úsekem ocelovým mostním provizoriem, uvedli dnes v tiskové zprávě zástupci Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK), které se o silnice nižších tříd v regionu stará.

"Mostní objekt je v takovém stavu, kdy provádění běžné údržby nemůže prodloužit jeho životnost, respektive zvýšit zatížitelnost. Most je nutno zásadně rekonstruovat," uvedl posuzovatel technického stavu současného mostu. V úterý ŘSZK nechalo na havarijní most položit mostní provizorium, které až do doby stavby nového mostu umožní bezpečný průjezd vozidel do hmotnosti 20 tun, v případě jediného vozidla až 40 tun.

Podle ředitele ŘSZK Bronislava Malého společnost technický stav mostů na krajské silniční síti systematicky sleduje. "Pokud nastanou vlivem stárnutí a povětrnostních vlivů na mostě takové změny, že už se dostává do kategorie havarijní, děláme vše pro to, abychom zde jednak zajistili bezpečnou jízdu vozidel, jednak abychom začali pracovat na trvalém řešení problému, kterým je zpracování projektu, vyřízení stavebního povolení a výstavba nového mostu. Ocelové mostní provizorium do té doby umožní motoristům, aby tímto místem po hojně využívané silnici nadále projížděli," uvedl Malý.

Ředitelství již vybralo zhotovitele projektu. Předpokládá, že výstavba nového mostu by mohla začít nejdříve ve druhé polovině roku 2023, případně v roce 2024.

Havarijní most je součástí silnice, která spojuje Vsetín přes Dušnou a Valašskou Bystřici s Rožnovem pod Radhoštěm na Vsetínsku. Nedaleko se nachází na stejné silnici ještě jeden most ve velmi špatném technickém stavu. ŘSZK už nechalo zpracovat projektovou dokumentaci na jeho přestavbu. Podle Malého existuje možnost, že by se obě stavby uskutečnily současně.