Komatsu potřebuju Bagr

Silničáři plánují opravu mostu přes řeku Moravu v Uherském Hradišti

Uherské Hradiště (ČTK) – Silničáři plánují opravu mostu přes řeku Moravu v Uherském Hradišti. Práce chtějí zahájit o letních prázdninách. Rekonstrukce poloviny mostu by měla být hotová do listopadu, oprava druhé poloviny je naplánovaná na jaro příštího roku. Odhadované náklady činí 38 milionů korun, sdělila dnes ČTK mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) Lucie Trubelíková. Most zůstane po dobu prací částečně průjezdný.

Takzvaný Moravní most spojuje Uherské Hradiště s částí města Rybárny a dále se Starým Městem na Uherskohradišťsku. Vede po něm silnice I/55, jeho součástí jsou také chodníky po obou stranách. Důvodem chystaných oprav je stav mostu, který byl postaven v roce 1956. Od té doby nebyl zásadněji rekonstruován. "Opravy se budou týkat výměny izolace a dalších prvků, které jsou již na hranici životnosti," uvedla mluvčí.

Kromě izolace stavbaři opraví také odvodnění mostu. "Budou vyměněny mostní závěry, chodníkové římsy a zábradlí. Vozovka na mostě bude rozšířena. Spodní stavba a nosná konstrukce budou sanovány a proběhne údržba mostních ložisek. Křižovatka s ulicí Moravní nábřeží bude doplněna o přechody pro chodce," uvedla Trubelíková.

Pracovat se bude vždy na polovině mostu, jeho druhá polovina zůstane otevřená pro dopravu. Po mostě vedou v každém směru dva silniční pruhy. V době rekonstrukce zůstanou v provozu dva pruhy, jeden každým směrem. Nebude tedy nutné řídit dopravu kyvadlově s pomocí semaforů, případně uzavřít most pro provoz zcela.

"Zahájení stavebních prací předpokládáme během letních prázdnin tohoto roku. Pak bude jedna polovina hotova do listopadu letošního roku. Druhá polovina bude realizována příští rok během jara," doplnila mluvčí.Oprava každé poloviny mostu by podle silničářů měla trvat přibližně čtyři měsíce.