Cime 3 kvartal 2024

Silničáři plánují na jihu Moravy opravy 51 mostů a 63 km silnic

Brno 24. března (ČTK) - Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje bude letos pracovat na 66 stavbách, při kterých opraví 51 mostů a více než 63 kilometrů silnic. Náklady na všechny tyto opravy budou více než tři miliardy korun, z nichž letos bude čerpána polovina. Vyplývá to z programu výstavby pro rok 2021, který začátkem března schválili krajští radní.

"Uvedený seznam akcí k realizaci je v rozsahu obdobném, jako v posledních letech. Letos se poněkud více zaměřujeme na mosty, nicméně finanční objemy se příliš neliší, a předpokládáme, nebo doufáme, že v průběhu se ještě poněkud navýší. Mosty jsou všechny ve stavu V až VII (špatný až havarijní), konkrétně ve stavu VII je jich devět," řekl ČTK ředitel silničářů Zdeněk Komůrka.

Mezi největší akce patří stavba obchvatu Čebína na Brněnsku za 625 milionů korun, u kterého se nyní vybírá zhotovitel. Práce mají podle plánu začít v červenci, potrvají až do prosince příštího roku. Další významnou akcí je přemostění v Blansku za 300 milionů, které má rovněž začít v červenci.