Cime 3 kvartal 2024

Silničáři opraví další úsek pražské Modřanské ulice, práce začnou 15. března

Praha 9. března (ČTK) - Pražští silničáři opraví další úsek Modřanské ulice na Praze 4. Tentokrát opraví asi 350 metrů dlouhý úsek od Barradovského mostu směrem do centra včetně křižovatky s Branickou ulicí. Rekonstrukce začne 15. března a skončí do 30. dubna. ČTK to dnes sdělila mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Opravovaný úsek bude průjezdný, avšak řidiči musí podle magistrátních stránek opravujeme.to počítat ve špičce ze zdržením deset až 30 minut.

Dělníci odfrézují asfaltové vrstvy silnice o hloubky až 10 centimetrů, vyrovnají obrubníky. Nakonec položí nový asfaltový povrch a předláždí přilehlou autobusovou zastávku. Upraveny budou také kanalizační poklopy, aby byly v rovině s povrchem silnice. Kompletně bude obnoveno dopravní značení.

TSK v uplynulých zhruba dvou letech opravila na Modřanské rovněž její další úseky. Zrekonstruována byla vozovka v okolí křížení s Barrandovským mostem včetně křižovatky a nájezdů na Jižní spojku a rovněž část směrem do Modřan.

Oprava Modřanské je součástí přípravných prací pro rekonstrukci Barrandovského mostu, jejíž zahájení je naplánováno na první polovinu května. Náklady jsou 594,5 milionu Kč. Jako první začne oprava jižní mostovky a zároveň s tím se vymění rampa ze Strakonické. Řidiči budou muset ve směru ze Strakonické využít objízdných tras. Celková rekonstrukce potrvá několik let. Loni byla opravena spodní část mostu.